LMK 

letecko modelářský klub při aeroklubu jindřichův hradec

Abychom uspokojili jak potřeby velkých letců tak i jejich ratolestí. Vítáme Vás na stránce našeho modelářského klubu. 

Jak dlouho už tu jsme 

Náš modelářský klub je poměrně mladým odvětvím našeho aeroklubu. Vznikl v roce 2022 na základě potřeb našich pilotů vést své potomky k létání již od útlého věku, ale i široké veřejnosti, která má modelaření jako své hobby.

V případě zájmu o modelářský kroužek pro Vás nebo Vaše ratolesti se na nás neváhejte obrátit.

Vedoucí LMK:     Martin Šulc
Tel.:                           +420 702 094 405
E-mail:                     lmk@lkjh.cz

                             Čemu se klub věnuje

Náš aeroklub se věnuje i nejbezpečnějšímu odvětví letectví, kterým je letecké modelaření. Snažíme se vychovat novou generaci modelářů, ale i mladých zájemců s nedostatečným věkem pro ,,velké létání”. Modelářem se může stát každý nicméně pro zajištění bezpečnosti Vašich ratolestí jsme spodní hranici věku omezili na 8 let.
V našem klubu se věnujeme jak stavbě leteckých modelů, tak létání s nimi. Při stavbě se učíme jak funguje konstrukce a aerodynamika, a to jak na modelech, tak na opravdových letadlech. V našem klubu nestavíme modely jen klasické dřevěné konstrukce, pokročilý modeláři se věnují stavbě modelů z moderních materiálů, především pěnových polystyrenů a PLA plastů tisknutých na 3D tiskárně. Létání s modely probíráme od úplných začátků, přes pokročilejší varianty až po akrobatické speciály nebo speciály na maketové souboje s rychlostí letu přes 100 km/h.
Jelikož v dnešní době podléhá létání s modelem mnohým pravidlům a regulacím, tak i létání s modely u nás podléhá vysoké bezpečnosti, a to jak vůči provozu letadel, tak i vůči celému okolí. Díky tomu si modeláři vštípí do paměti bezpečnost provozu, která je pro celý budoucí letecký život velmi důležitá.

 

Roční členský příspěvek do 18 let:        300,- Kč 

Roční členský příspěvek nad 18 let:     500,-Kč

Cena kroužku za pololetí:                           1100,-Kč

 

V ceně kroužku je zahrnuto:  Členství ve svazu modelářů, vše potřebné pro stavbu modelu, odborné vedení při stavbě modelu, základní výcvik létání s modelem a zapůjčení dálkového ovládání.