Parašutisté

Pokud máte odvahu sednout si s námi do letadla, nechat se vyvézt přes tisíc metrů vysoko a vrhnout se k zemi, najdete zde základní informace k vašemu výcviku i o naší činnosti. Na letišti jsou zkušení instruktoři a pohodová parta parašutistů, do které se snadno začleníte a můžete začít objevovat kouzlo parašutismu. Není problém si seskok i jenom vyzkoušet v tandemu, abyste okusili jaké to je, řítit se k zemi ze čtyř tisíc metrů volným pádem. A pokud vám to nevyjde hned napoprvé, tak vězte, že parašutismus není sport pro vás.

PARAODBOR AKJH ZÁKLADNÍ VÝCVIK

Paraodbor pořádá pro zájemce z řad široké veřejnosti základní výcvik v seskoku padákem. V průběhu 11 hodin výcviku se zájemci naučí na výcvikových zařízeních ovládat padák, řešit mimořádné situace a zásady opuštění letounu. Vlastní seskok se provádí z výšky 1 000 – 1 200 m nad zemí. Padák se otevírá automaticky výtažným lanem zakotveným v letounu. Absolvent má v přilbě příjímač, kterým může instruktor ze země pomáhat v řízení padáku Cena kurzu s jedním seskokem je 3000,- Kč + cca 500,- Kč (lékařská prohlídka-nutná u určeného leteckého lékaře, seznam oprávněných lékařů – www.caa.cz/file/6552). Seskok mohou absolvovat žadatelé od 15 let se souhlasem rodičů. Horní věková hranice je omezena pouze zdravotním stavem. Seskoky se provádí na padáku typu křídlo. Kontakt pro zájemce o výcvik je na +420 602 180 222, nebo e-mail havlova@cemaservis.cz

TANDEMOVÉ SESKOKY

Zájemci o tandemové seskoky mohou absolvovat seskok s tandem pilotem. Během cca 15 minut jsou poučeni o seskoku a provedena pozemní příprava. Na tento typ seskoku není potřebná lékařská prohlídka. Základní cena je 3.800 Kč + video a foto 1.500 Kč (sledujte akce na odkazu níže). Parašutista seskočí se zákazníkem z výšky 3 000 m (An2), nebo 4 000 m (Turbolet, Skyvan), na konci volného pádu otevírá parašutista v 1 500 m padák a pasažer si může vyzkoušet řízení. Případní zájemci mohou nalézt více informací na www.tandemseskok.com a na telefonním čísle +420 606 148 858 je připraven tandem pilot pro zodpovězení upřesňujících dotazů. Soutěže Jindřichohradečtí parašutisté organizují každoročně soutěž Českého poháru v parašutismu v přesnosti přistání. Soutěže se účastní již pravidelně rakouští parašutisté, pro nás exotičtí sportovci z Bahrajnu a Ománu. Samozřejmě mimo aeroklubáků také česká špička v parašutismu včetně ženské reprezentace a reprezentace PARASKI.