ULTRALEHKÉ LETOUNY

Pokud máte zájem o nezapomenutelný zážitek, výlet z ptačí perspektivy či o splnění dětského snu, jste na správném místě.

Na našem letišti nabízíme jak výcvik, tak zážitkové lety na moderním letadle Skyleader 400. Výcvikem Vás provedou zkušení instruktoři našeho střediska pilotního výcviku, kteří Vás naučí vše potřebné a v neposlední řadě se přidáte do kolektivu, plného stejných nadšenců jako jste Vy.

Oproti bezmotorovému létání, nejste zde na nikom závislí. Letoun si z hangáru vyndáme bez problému sami, díky jeho velikosti a nižší hmotnosti.

VÝCVIK

Pokud jste vždy snili o tom létat pro zábavu či pro služební účely, je tento výcvik pro Vás. Pilot ultralightu může pilotovat letouny do maximální vzletové hmotnosti 600 kg.

Dnes jsou na trhu nejmodernější ultralighty, které Vás uchvátí svou výbavou tak i nižší pořizovací cenou, než tomu je u „dospělých“ PPL letadel.  Letiště nabízí výcvik na ultralehkém dvoumístném letounu Skyleader 400.

Jedná se o nejlevnější cestu k získání pilotní licence na motorovém letadle.

Výcvik je určen širokému okolí od 15 let (kdy je tedy potřeba souhlas rodičů). Výcvik je složen ze 45 hodin teoretické výuky a 20 hodin praktického výcviku, samozřejmě se výcvik samozřejmě může prodloužit. Vše závisí na šikovnosti žáka.

S naším zkušeným instruktorem, se výcviku vůbec nemusíte bát.

Na začátku výcviku si projdete základní teorií, kterou poté využijete při praktickém výcviku.

Instruktor Vás naučí základnímu ovládání letounu, zatáčkám, stoupáním a klesáním, letu po okruhu a základní navigaci, řešení krizových situací a bezpečnému řízení letadla.

Zakončením výcviku, je teoretický písemný test a praktická zkouška s inspektorem.

ZÁŽITKOVÉ LETY

Skyleader 400 je osvědčené letadlo, pro pilota a jednoho pasažéra, které létá rychlostí 160 km/h ve výšce od 400 m nad zemí.

Je jen na Vás, kam poletíme, ať už se podívat nad město Jindřichův Hradec nebo nad Vaši rodnou vesnici. Trasu a délku letu si vždy určujete sami.

Létáme od jara do podzimu, ale vždy jen za optimálního počasí.

Cena za jednu minutu činí 70,- Kč a létáme minimálně 15 minut.

Zážitkový let si můžete objednat emailem, uvedeným v záložce Kontakt a bližší informace na tel. čísle +420 605 377 476.